Teatr
Aktorzy prowincjonalni

Aktorzy prowincjonalni

  • 2019-02-23, , godzina 19:00
  • Teatr im. W. Horzycy, Toruń

Opis

23 lutego 2019 r. odbędzie się trzecia w tym sezonie premiera w Teatrze Horzycy. Po bardzo dobrze przyjętym „Hamlecie” Pawła Paszty i nietypowym – bo dla dorosłych – „Dziadku do orzechów. Nowych historiach” Darii Kopiec, na scenie zobaczymy „Aktorów prowincjonalnych” w reżyserii Damiana Josefa Necia.

Akcja spektaklu dzieje się tu, w Toruniu. Tu, w Polsce w 2019 roku. Sala prób w prowincjonalnym teatrze. Mikroświat wypełniony marzeniami, kłótniami i niespełnieniem. Zaglądamy tam, gdzie aktorzy ujawniają swoje najgłębsze pragnienia i rozczarowania.

Do takiego właśnie miejsca przyjeżdża reżyser z Warszawy, który chce wystawić „Wyzwolenie” Wyspiańskiego. Wielki dramat o wielkich ideach rozbudza wielkie oczekiwania i nadzieję, że uda się ze sceny choć jeden raz opowiedzieć o czymś bardzo ważnym.

Jednak konflikt, który rozegra się między reżyserem a odtwórcą głównej roli w spektaklu, nie będzie oparty – jak w filmie – na nonszalancji młodego twórcy, ale na głębokiej niezgodzie na proponowany przez niego świat sceniczny. Tak ustawiona opozycja pozwoli dotrzeć do ukrytej sprawczości teatru i uniwersum kształtowania myśli, jakim niewątpliwie jest teatr.

Ostatnio dodane
spektakl Hobbit
Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawi spektakl "Hobbit"

Białostocki Teatr jako jedyna scena w Polsce pozyskał prawa do wystawienia sztuki.

Red Sky Performance
Teatralne widowisko Red Sky Performance zelektryzowało NFM [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z występu w w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.