Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

23 lutego 2019 r. odbędzie się trzecia w tym sezonie premiera w Teatrze Horzycy. Po bardzo dobrze przyjętym „Hamlecie” Pawła Paszty i nietypowym – bo dla dorosłych – „Dziadku do orzechów. Nowych historiach” Darii Kopiec, na scenie zobaczymy „Aktorów prowincjonalnych” w reżyserii Damiana Josefa Necia.

Akcja spektaklu dzieje się tu, w Toruniu. Tu, w Polsce w 2019 roku. Sala prób w prowincjonalnym teatrze. Mikroświat wypełniony marzeniami, kłótniami i niespełnieniem. Zaglądamy tam, gdzie aktorzy ujawniają swoje najgłębsze pragnienia i rozczarowania.

Do takiego właśnie miejsca przyjeżdża reżyser z Warszawy, który chce wystawić „Wyzwolenie” Wyspiańskiego. Wielki dramat o wielkich ideach rozbudza wielkie oczekiwania i nadzieję, że uda się ze sceny choć jeden raz opowiedzieć o czymś bardzo ważnym.

Jednak konflikt, który rozegra się między reżyserem a odtwórcą głównej roli w spektaklu, nie będzie oparty – jak w filmie – na nonszalancji młodego twórcy, ale na głębokiej niezgodzie na proponowany przez niego świat sceniczny. Tak ustawiona opozycja pozwoli dotrzeć do ukrytej sprawczości teatru i uniwersum kształtowania myśli, jakim niewątpliwie jest teatr.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Aktorzy prowincjonalni.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Aktorzy prowincjonalni (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Aktorzy prowincjonalni (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Aktorzy prowincjonalni (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Aktorzy prowincjonalni (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Aktorzy prowincjonalni (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).
Ostatnio czytane
"Metro" piękne, osiemnastoletnie
"Metro" piękne, osiemnastoletnie

Tego jeszcze nie było w historii polskiego teatru! Pierwszy polski musical - "Metro" - 30 stycznia 2009 r. kończy 18 lat.

Spektakle z całej Polski powalczą o tytuł najlepszego monodramu
Spektakle z całej Polski powalczą o tytuł najlepszego monodramu

Tegoroczny, 14. OPMW odbędzie się od 20 do 28 sierpnia na scenach w Teatrze Studio.

Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!