Ruszyła rekrutacja na studia na UMK

2015-06-23 10:53:11 | Toruń

Uniwersytet Mikołaja Kopernika prowadzi nabór na studia w roku akademickim 2015/2016. Rejestracja na większość kierunków z oferty potrwa do 9 lipca. Chętni do studiowania kierunków artystycznych na UMK na dopełnienie pierwszych rekrutacyjnych formalności mają mniej czasu.

Kandydaci na studia na UMK muszą dopełnić kilku rekrutacyjnych formalności: przede wszystkim założyć indywidualne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

W przypadku większości kierunków studiów stacjonarnych (zarówno na UMK w Toruniu, jak i w Collegium mediucum UMK w Bydgoszczy) rejestracja podczas I naboru na studia potrwa do 9 lipca (do godz. 23:59). Do tego dnia należy również wpłacić (na wygenerowane z systemu IRK indywidualne konto kandydata) opłatę rekrutacyjną (w większości przypadków w wysokości 80 zł). Dokumenty na studia stacjonarne należy złożyć dopiero po ogłoszeniu list zakwalifikowanych w I etapie I naboru na studia, które nastąpi 14 lipca (o godz. 14:00). Będą one przyjmowane w terminie 15-20 lipca. Później będą miały miejsce jeszcze dwa ogłoszenia list zakwalifikowanych na studia stacjonarne podczas I naboru (w dniach 22 i 29 lipca), a po nich czas na złożenie dokumentów.

Trochę inaczej wyglądają terminy związane z kierunkami artystycznymi na UMK w Toruniu, ponieważ nieodłącznym elementem rekrutacji na te kierunki są: przeprowadzenie kwalifikacji prac plastycznych i egzaminy praktyczne, dlatego internetowa rejestracja oraz czas na dokonanie opłaty rekrutacyjnej (w wysokości 150 zł) na te kierunki trwają krócej. Terminy rejestracji elektronicznej (i dokonania opłaty) na kierunki z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, na które obowiązują egzaminy, wyglądają następująco:
• konserwacja i restauracja dzieł sztuki: do 26 czerwca (do godz. 23:59);
• architektura wnętrz: do 1 lipca (do godz. 23:59);
• grafika: do 4 lipca (do godz. 23:59);
• sztuka mediów i edukacja wizualna: do 4 lipca (do godz. 23:59);
• malarstwo: do 9 lipca (do godz. 23:59);
• rzeźba: do 9 lipca (do godz. 23:59).

Później będą miały miejsce: kwalifikacja prac plastycznych na kierunki konserwacja i restauracja dzieł sztuki, grafika, sztuka mediów i edukacja wizualna) i egzaminy praktyczne (w dniach: 30 czerwca oraz 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11 lipca) na ww. kierunki artystyczne.

ip

Fot. A. Romański

Słowa kluczowe: umk rekrutacja uniwersytet mikołaja kopernika toruń kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [2020/2021]

Informacje o ofercie edukacyjnej krakowskiej WSE im. ks. Józefa Tischnera.

Kierunek lekarski najpopularniejszy na UMK Toruń

20 tysięcy kandydatów zapisało się na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na UMK.

Drugi nabór na studia na UJ

9 lipca uruchomiona została dodatkowa rejestracja dla 18 stacjonarnych i 25 niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia w języku polskim w roku akademickim 2013/2014 dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na zasadach dotyczących obywateli polskich. Rejestracja potrwa do 21 lipca.

Niż demograficzny na uczelniach: martwe kierunki i rekrutacje uzupełniające

Uczelnie wyższe zaczynają odczuwać skutki niżu demograficznego. Na studiach dziennych pozostało wiele wolnych miejsc, dlatego zostały otworzone rekrutacje uzupełniające.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak pedagogizować i nie zwariować - bezpłatny webinar WSB w Warszawie [styczeń 2021]

Rozważasz podjęcie studiów pedagogicznych? Dowiedz się, z czym się to będzie wiązać!

Studniówka 2021 - kiedy termin i data balu maturalnego

Czy w tym roku jest na co czekać?

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2021 - konkurs i warsztaty

To już 16. edycja inicjatywy Studenckiego Forum Business Centre Club!

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Drugi nabór na studia na UJ - uniwersytet jagielloński studia rekrutacja drugi nabór wyniki

9 lipca uruchomiona została dodatkowa rejestracja dla 18 stacjonarnych i 25 niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia w języku polskim w roku akademickim 2013/2014 dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na zasadach dotyczących obywateli polskich. Rejestracja potrwa do 21 lipca.