zmień miasto

Ruszyła rekrutacja na studia na UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika prowadzi nabór na studia w roku akademickim 2015/2016. Rejestracja na większość kierunków z oferty potrwa do 9 lipca. Chętni do studiowania kierunków artystycznych na UMK na dopełnienie pierwszych rekrutacyjnych formalności mają mniej czasu.

Kandydaci na studia na UMK muszą dopełnić kilku rekrutacyjnych formalności: przede wszystkim założyć indywidualne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

W przypadku większości kierunków studiów stacjonarnych (zarówno na UMK w Toruniu, jak i w Collegium mediucum UMK w Bydgoszczy) rejestracja podczas I naboru na studia potrwa do 9 lipca (do godz. 23:59). Do tego dnia należy również wpłacić (na wygenerowane z systemu IRK indywidualne konto kandydata) opłatę rekrutacyjną (w większości przypadków w wysokości 80 zł). Dokumenty na studia stacjonarne należy złożyć dopiero po ogłoszeniu list zakwalifikowanych w I etapie I naboru na studia, które nastąpi 14 lipca (o godz. 14:00). Będą one przyjmowane w terminie 15-20 lipca. Później będą miały miejsce jeszcze dwa ogłoszenia list zakwalifikowanych na studia stacjonarne podczas I naboru (w dniach 22 i 29 lipca), a po nich czas na złożenie dokumentów.

Trochę inaczej wyglądają terminy związane z kierunkami artystycznymi na UMK w Toruniu, ponieważ nieodłącznym elementem rekrutacji na te kierunki są: przeprowadzenie kwalifikacji prac plastycznych i egzaminy praktyczne, dlatego internetowa rejestracja oraz czas na dokonanie opłaty rekrutacyjnej (w wysokości 150 zł) na te kierunki trwają krócej. Terminy rejestracji elektronicznej (i dokonania opłaty) na kierunki z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, na które obowiązują egzaminy, wyglądają następująco:
• konserwacja i restauracja dzieł sztuki: do 26 czerwca (do godz. 23:59);
• architektura wnętrz: do 1 lipca (do godz. 23:59);
• grafika: do 4 lipca (do godz. 23:59);
• sztuka mediów i edukacja wizualna: do 4 lipca (do godz. 23:59);
• malarstwo: do 9 lipca (do godz. 23:59);
• rzeźba: do 9 lipca (do godz. 23:59).

Później będą miały miejsce: kwalifikacja prac plastycznych na kierunki konserwacja i restauracja dzieł sztuki, grafika, sztuka mediów i edukacja wizualna) i egzaminy praktyczne (w dniach: 30 czerwca oraz 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11 lipca) na ww. kierunki artystyczne.

ip

Fot. A. Romański

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama