Wiadomości - Artykuły

Ferie zimowe w Toruniu - nie zapomnij coś zjeść!

2019-01-24 08:55:26 | Toruń

Rozpoczynające się właśnie ferie zimowe to świetny czas, by trochę odpocząć i naładować się pozytywną energią, bardzo potrzebną na kolejne miesiące pracy i nauki. Czy wiesz już, gdzie spędzić zimowe wakacje? Nie zastanawiaj się długo, tylko zaplanuj urlop w Toruniu, pięknym i urokliwym mieście, które także o tej porze roku oferuje szereg wspaniałych atrakcji. Sprawdź, jak wiele rzeczy można robić podczas ferii w Toruniu, a w przerwie między szaloną zabawą, nie zapomnij wpaść do restauracji Stare Metropolis. Czeka tu na Ciebie smakowita pizza toruń!

Stare MetropolisDla fanów aktywnego spędzania czasu moc sportowych atrakcji

Nie od dzisiaj wiadomo, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch. Władze oraz mieszkańcy miasta Toruń hołdują tej zasadzie i dlatego przygotowały mnóstwo ofert aktywnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Swoich sił będzie można spróbować między innymi w jeździe na łyżwach na jednym z miejskich sztucznych lodowisk, na przykład tym mieszczącym się na Rynku Staromiejskim. Jeżeli bardziej niż zimowe klimaty kręci Was woda, odwiedźcie toruński Mini Aquapark, który w czasie ferii organizuje darmowy kurs pływania dla dzieci. Jeśli pogoda dopisze i nie będzie zbyt zimno, nic nie stanie na przeszkodzie rozegraniu meczu piłki nożnej na jednym z Orlików. Nie brakuje także zajęć organizowanych w grupach w toruńskich obiektach sportowych, takich jak Arena Toruń.

Po całym dniu wyczerpujących treningów wszystkim małym i dużym sportowcom należy się solidny posiłek, np. pyszna pizza toruń, dlatego na koniec dnia wpadnij do restauracji Stare Metropolis (https://staremetropolis.pl) na sycące dania z grilla z kuchni polskiej lub włoskiej.

Było coś dla ciała, teraz czas na coś dla ducha!

Jeżeli Ty i Twoja rodzina niekoniecznie posiadacie dusze sportowców, nie oznacza to, że podczas zimowych wakacji musicie się nudzić. Okazuje się, że obiekty kulturalne przygotowały na czas ferii wcale nie mniej atrakcji i ciekawych zajęć, niż te sportowe. Muzeum Okręgowe szykuje dla dzieci Białe Wakacje, czyli serię ciekawych warsztatów edukacyjnych. Nie brakuje też różnorodnych zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury, który przygotował zarówno coś dla artystów, jak i fanów prac manualnych. Swoją ofertę przedstawiły też inne muzea, między innymi Muzeum Etnograficzne oraz ośrodki kultury, takie jak Dwór Artusa. Warto poszukać ciekawych propozycji na czas ferii bezpośrednio na stronach internetowych tych miejsc, a także innych placówek, na przykład szkół i bibliotek, gdyż bardzo często takie miejsca organizują różne rodzaje półkolonii. Natomiast w przerwie między wytężoną pracą umysłową lub skupieniem na warsztatach, wstąpcie do restauracji włoskiej na pizzę lub inne smaczne specjały.

Toruń pełen atrakcji przez cały rok

Oprócz wszystkich wspaniałych warsztatów i zajęć, jakie oferują różne obiekty na czas ferii, Toruń oferuje także moc zabawy w tych wszystkich miejscach, które są czynne przez cały rok. Zima to tak samo dobra pora, jak każda inna, by odwiedzić Muzeum Piernika, zamek krzyżacki lub planetarium. Każda pora jest dobra także na to, by wstąpić do restauracji Toruń Stare Metropolis, które zachwyci każdego kuchnią polską, daniami z grilla, a także smakowitą pizzą toruń przygotowywaną na miejscu ze świeżych składników.

Artykuł Partnera


fot. materiały restauracji Stare Metropolis

Słowa kluczowe: restauracja, obiady, Stare Metropolis
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

MS Piłsudski – Ukryta historia
"MS Piłsudski - Ukryta historia" - zaprezentowano edukacyjny projekt VR [WIDEO]

Zobacz relację wideo z pokazu medialnego w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Top Woman in Real Estate
Konkurs Top Woman in Real Estate - ostatni moment na zgłoszenia

Kandydatury w poszczególnych kategoriach konkursu można zgłaszać do 25 lutego.

Polecamy
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Wpadka prezydenta! Pożegnał Wisławę Czymborską
Wpadka prezydenta! Pożegnał Wisławę Czymborską

Bronisław Komorowski jest niezawodny! Wczoraj odbywał się pogrzeb noblistki, ale prezydent żegnał Wisławę "Czymborską".

Ostatnio dodane
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

MS Piłsudski – Ukryta historia
"MS Piłsudski - Ukryta historia" - zaprezentowano edukacyjny projekt VR [WIDEO]

Zobacz relację wideo z pokazu medialnego w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.