Sztuka
Salon Poezji – Halina Poświatowska i Joanna Trzepiecińska

Salon Poezji – Halina Poświatowska i Joanna Trzepiecińska

  • 2019-01-06, , godzina 11:00
  • 1 zł
  • Plac Teatralny 1, Toruń

Opis

Teatr Horzycy zaprasza do odkrycia na nowo wierszy Haliny Poświatowskiej – poetki, która żyła intensywnie i odważnie, tocząc nierówną walkę z chorobą. Salon Poezji z gościnnym udziałem aktorki Joanny Trzepiecińskiej odbędzie się w niedzielę 6 stycznia o godz. 12:00.

Pragnienie miłości, erotyzm, świadomość niedoskonałego ciała i bliskości śmierci – w wierszach Poświatowskiej Eros splata się z Tanatosem. Twórczość wybitnej poetki wzrusza, ale też potrafi zaskoczyć autoironią i buntem wyrażonym za pomocą słów. Podczas Salonu Poezji odczytane zostaną nie tylko poezje Haliny Poświatowskiej, ale również fragmenty listów poetki. Czytaniu poezji będzie towarzyszyć oprawa muzyczna. Najpiękniejszych wierszy Haliny Poświatowskiej posłuchamy w interpretacjach Joanny Trzepiecińskiej oraz aktorek Teatru Horzycy: Jolanty Teski i Matyldy Podfilipskiej.

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka. Współpracowała z takimi teatrami jak Teatr Polski w Warszawie, Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Teatr Komedia, Opera i Operetka w Szczecinie, Teatr Narodowy, Teatr Polonia czy Teatr Muzyczny "Roma". Uhonorowana nagrodą „Złotej Kaczki" w kategorii: najlepsza polska aktorka

Do Teatru Horzycy zapraszamy miłośników poezji oraz wszystkich tych, którym do tej pory kojarzyła się ona z zakurzonymi książkami. Poezja żyje, wywołuje emocje i inspiruje!

Wejściówki w cenie 1 zł można odbierać w Biurze Obsługi Widzów od 2 stycznia.

Ostatnio dodane
Marina Abramović - "The Artist is Present"
"Do czysta / The Cleaner" - wystawa Mariny Abramović w Toruniu Toruń

To przekrojowa wystawa poświęcona twórczości wybitnej artystki i ikony peić, fot. Marco Anellirformansu.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!