Baza organizacji
Pismo Awangardy Filozoficzno-Naukowej Avant, Toruń

Pismo Awangardy Filozoficzno-Naukowej Avant - Toruń

  • , Toruń
  • avant@avant.umk.pl
  • http://www.avant.umk.pl

Opis

PROJEKT AVANT

Na projekt ten składa się zróżnicowana i skoordynowana aktywność nie tylko studencka - ostentacyjnie nakierowana na progresję, a na pewno zrywanie ze sztampą i monotonią działań akademickich. Obejmuje ona:

Koło naukowe

Międzywydziałowe Koło Awangardy Filozoficzno-Naukowej UMK ma charakter interdyscyplinarny. Warto to podkreślać, ponieważ użyte w nazwie słowo: filozoficzno może powodować rezerwę lub niechęć. Tymczasem do celów naszego Koła należy otwieranie studentów humanistycznych na obszar nauk spoza humanistyki i na odwrót. Odbywa się to we współpracy z przedstawicielami różnych dziedzin. Promujemy porozumienie i kooperację między różnymi naukami (kognitywistyka, antropologia, socjologia, psychologia, neuronauki, informatyka stosowana, językoznawstwo i in.), nowoczesną filozofią oraz współczesną sztuką (!). Do jakiego stopnia można tutaj mówić o kooperacji - sami jesteśmy ciekawi...
Nasze koło stanowi m.in. - bo na pewno nie tylko - bazę logistyczną dla funkcjonowania czasopisma Avant. Umożliwia szkolenie warsztatu tłumacza, korektora, redaktora, dziennikarza, obsługi portalu naukowego, ale także animatora kulturalnego i konferencyjnego. Działamy już na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Zainicjowaliśmy współpracę z kołami naukowymi z obszaru kognitywistyki, psychologii, filologii angielskiej, filozofii, kultury orientalnej, feminizmu. Natomiast w zakresie „ponadstudenckim" współpracujemy przy organizacji konferencji naukowych, imprez kulturalnych i różnorodnych publikacji.

Działalność naszego Koła skupiona jest wokół trzech Sekcji:

1. Translatorskiej - nastawionej na podnoszenie umiejętności w zakresie przekładów z języka angielskiego na polski i odwrotnie (zaawansowani kierowani są do tłumaczenia tekstów, przeznaczonych do publikacji w piśmie Avant i nie tylko), współpracę z zagranicznymi instytucjami oraz pomoc przy organizacji międzynarodowych wydarzeń naukowych;

2. Autorskiej - obejmującej pomoc w redagowaniu czasopisma, korektę, organizację spotkań promujących atrakcyjne współczesne oblicza nauk i sztuki, animację kulturalną i naukową, zróżnicowaną i oryginalną promocję wspomnianych działań, projektowanie okładek, plakatów i ogólnie oprawy graficznej wydawnictw (obecnie mile widzialni plastycy!);

3. Organizacyjno-Technicznej - związanej z organizacją imprez od strony logistycznej, obsługą dotyczących ich portali, czasopismem (mile widziani informatycy oraz osoby mające doświadczenie ze składem wydawniczym!), a także w zakresie organizacji innych form działalności, współpracy i ich promocji.

Czasopismo

Okoliczności narodzin pisma Avant to już mitologia, na którą złożyły się wiosną ubiegłego roku: znudzenie atmosferą na studiach, Bulwar Filadelfijski, lokal Kadr oraz skonstruowane przez undergroundowych kognitywistów niewidzialne zombie, biegające nocami po Toruniu i zarażające nową dziedziną skłóconych studentów...

Tak czy inaczej, po wstępnej zabawie w surrealistyczny blog antropologiczny, uformowało się dużo poważniejsze czasopismo naukowe, redagowane przez studentów, doktorantów i głównie młodych pracowników naukowych. Dwujęzyczne, o profilu analogicznym do naszego koła naukowego, obejmuje: prezentację przekładów ciekawych i znaczących artykułów zagranicznych oraz polskich, wywiady z liczącymi się naukowcami, selekcjonowane i recenzowane teksty autorów praktycznie z całego świata, promocję debiutantów i ogólnie młodych autorów, prezentację frapujących debat, wreszcie - dialog z artystami. Jesteśmy w trakcie organizowania specjalnego forum internetowego typu working papers. Umieszczane tam szkice prac naukowych poddawane będą twórczej dyskusji czytelników, ale i kompetentnych pracowników naukowych.

http://www.avant.umk.pl/

Avant's Events

To ogólna nazwa zarówno:

1. Oprawy kulturalnej wydarzeń naukowych i innych, w skład której wchodzą koncerty (muzyka dawna, eksperymentalna, folk, jazz i in.), projekcje filmowe, wystawy, wydawnictwa towarzyszące itd.
jak i konkretnych wydarzeń, które projekt Avant wspomaga lub współorganizuje:
2. NeuroCulture - 22-24 maj. Oryginalne wydarzenie naukowo-kulturalne: zjazd poświęcone badaniom naukowym nad odbiorem muzyki oraz seria koncertów (m.in. z udziałem muzyków-neuronaukowców, ale i znanych profesjonalistów)

http://www.kognitywistyka.umk.pl/neuroculture/

3. Tribute to Francisco Varela - 25-26 maj. Sympozjum poświęcone wyjątkowemu naukowcowi i filozofowi, pionierowi, który wyznaczył nowe drogi w kilku dziedzinach - z okazji 10 rocznicy jego śmierci.
4. CAT, czyli Cognitivist Autumn in Torun. VI edycja corocznej międzynarodowej konferencji kognitywistycznej, prawdziwe święto nauk poznawczych.

http://www.kognitywistyka.umk.pl/cat/

Temat tegoroczny: Phantomology: The Virtual Reality Of The Body.

http://www.kognitywistyka.umk.pl/2011/

Pomysłodawcą i animatorem powyższych trzech imprez naukowych przez nas wspieranych jest dr Tomasz Komendziński. Natomiast naszą autorską inicjatywą - którą również powoli rozpisujemy na zapraszanych gości i koła naukowe - będzie

5. Marlena kontra Dietrich (nazwa robocza, może ulec zmianie). Nietypowe, prowokacyjne wydarzenie naukowo-kulturalne, gdzie postać Marleny Dietrich będzie jedynie punktem wyjścia bitwy polemik, przerywanej prezentacjami i pokazami filmowymi. O co dokładniej chodzi? Na razie nie powiemy :-)
Imprezą, która jak na razie pochłania najwięcej naszej energii oraz nakładów osobowych, jest planowana na czerwiec toruńska edycja konferencji:

6. Zlot Filozoficzny 24-26 czerwiec. Nie dajcie się i tutaj zwieźć nazwie, ale potraktujcie to jako „naukowo-artystyczne Woodstock" i po prostu przyjeżdżajcie!

http://www.zlot.obf.edu.pl/ogolnie.htm


Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Pismo Awangardy Filozoficzno-Naukowej Avant.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z Pismo Awangardy Filozoficzno-Naukowej Avant.
Baza organizacji w Toruniu
Erasmus Student Network

ul. Gagarina 11/506, Toruń

Logo Erasmus Student Network

Studenckie Koło Myśli Politycznej

ul. Batorego 39L, p. 28, Toruń

Logo Studenckie Koło Myśli Politycznej

Toruńskie Studenckie Forum BCC

ul. Młodzieżowa 31a, Toruń

Logo Toruńskie Studenckie Forum BCC

AIESEC Polska Komitet Lokalny UMK

u.Gagarina 13 A, Toruń


Akademicki Klub Badań Podwodnych

ul. Szosa Bydgoska 40-44, Toruń


ELSA Toruń Europejskie Stowarzyszenie Studentów Pr

ul.Gagarina 33 Dom Studencki numer 11, pokój 214, Toruń


Ekonomiczne Naukowe Koło Integracji Europejskiej

ul.Gagarina 13a, pokój 134, Toruń


Ostatnio dodane
AWL
AWL zaprasza na III Akademickie Dni Integracji

Zobacz, czego będzie dotyczyć III edycja Akademickich Dni Integracji.

Vistula uczelnie
Nowe szanse przed studentami Uczelni Vistula - zawarcie umowy o współpracy z UNAP

Zobacz, co wniesie najnowsza współpraca Uczelni Vistula z UNAP.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!