Inne - Z Organizacji

Spotkania z ludźmi biznesu - projekt Cafe Biznes

2011-05-06 09:35:11 | Toruń

20 kwietnia odbyło się drugie z cyklu spotkań Cafe Biznes, organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Już wkrótce ruszą kolejne zapisy pozwalające na uczestnictwo w projekcie. Następne spotkanie odbędzie się w środę 11 maja 2011 r. o godz. 18:00 w klubie Gottica przy Rynku Staromiejskim 1 w Toruniu. Gościem będzie Pan Janusz Niedźwiecki.

Projekt Cafe Biznes umożliwia kontakt młodych ludzi z przedsiębiorcami i ludźmi sukcesu. Zaproszeni goście podczas spotkań dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w atmosferze równorzędnej dyskusji i swobodnej rozmowy. Każdy z obecnych może zadać pytanie, porozmawiać o frapujących go kwestiach. Celem projektu jest skrócenie dystansu pomiędzy środowiskiem studenckim i biznesowym. Goście to przede wszystkim przedsiębiorcy, właściciele firm, kadra zarządzająca i managerowie.

Projekt jest jednym z działań, które są realizacją misji Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, którego celem jest zarówno pomoc ambitnym osobom w założeniu własnej firmy, jak i inspirowanie współpracy pomiędzy światem biznesu a środowiskiem akademickim.

Następne spotkanie będzie prowadzone przez Pana Janusza Niedźwieckiego, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego spółki Grupa Apator - lidera w branży elektromaszynowej, w zakresie systemów i aparatury pomiarowej oraz łącznikowej w Europie Środkowo-Wschodniej, laureata wielu nagród i wyróżnień.

Wcześniejsze spotkania

Gościem minionego spotkania był dr Krzysztof Kannenberg,  teoretyk i praktyk biznesu, wykładowca Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu oraz Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Prowadzący przybliżył historię swojej osoby oraz drogę kariery zawodowej. Miła i kameralna atmosfera pozwoliła uczestnikom na swobodną wymianę doświadczeń i poglądów.  Dyskutowano między innymi o tym jakie kroki należy podjąć by z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów z różnych kierunków, począwszy od ekonomii kończąc na biotechnologii czy historii.

Pierwsze spotkanie odbyło się 2 marca, gościem był Paweł Żywiecki - twórca sukcesu idei inkubacji w województwie kujawsko-pomorskim, dyrektor toruńskiego oraz bydgoskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości(AIP), który z powodzeniem od ponad 5 lat znacząco zwiększa szansę nowopowstałych przedsiębiorstw na uzyskanie silnej pozycji konkurencyjnej. Duże zainteresowanie pierwszą dyskusją w ramach Cafe Biznes pokazało, iż istnieje zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania, ale planowane są kolejne dyskusje z praktykami  biznesu. Najbliższe już 11 maja, następne spotkania mają odbyć się w maju i w czerwcu z równie interesującymi osobami świata biznesu. 

Mecenasem Cafe Biznes jest Bank Zachodni WBK oddział w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Wsparcia inicjatywie udziela Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Chęć uczestnictwa w Cafe Biznes należy zgłaszać do koordynatora projektu. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły na stronie internetowej www.inkubatory.torun.pl oraz na profilu AIP Toruń na facebook.com.


ip

Słowa kluczowe: cafe biznes projket akademickie inkubatory przedsiębiorczości spotkania ludzie biznesu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

Międzynarodowa legitymacja studencka to cenny dokumenty, który oferuje wiele korzyści.

Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Polecamy
Akademiki2010.pl – Lektorat z gruzińskiego?
Akademiki2010.pl – Lektorat z gruzińskiego?

W piątek w Akademiki2010.pl nagrodę dnia otrzymał AWF z Katowic. To ich klipy internauci oglądali najczęściej. Chłopaki założyli szczudła i obskoczyli całe miasto w 2 godziny.

Amerykański śmiechoterapeuta odwiedzi Polskę!
Amerykański śmiechoterapeuta odwiedzi Polskę!

W dniach 21-23 listopada do Polski zawita główny pomysłodawca i prekursor terapii śmiechem – Patch Adams.

Ostatnio dodane
Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

Międzynarodowa legitymacja studencka to cenny dokumenty, który oferuje wiele korzyści.