Koncert
Andrzej Sikorowski z Zespołem

Andrzej Sikorowski z Zespołem

  • 2019-03-09, , godzina 18:00
  • od 79 zł
  • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń

Wystąpili

Opis

Znakomite połączenie 2 niepowtarzalnych projektów w 1 koncercie! Legendarne piosenki Pod Budą, oraz wyjątkowa muzyka Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Andrzej Sikorowski koncert Toruń - 9 marca 2019, CKK Jordanki

Andrzej Sikorowski - wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej - poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych. Rok 2019 jest szczególny w biografii tego Artysty. Będzie obchodził piękny jubileusz siedemdziesiątych urodzin. Za nim już prawie 50 lat pracy artystycznej, a od ponad 40 lat jest na scenie z grupą Pod Budą. 40 lat temu otrzymał wyróżnienie na festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a 30 lat temu na Sopot Festival '89. Nagrywał płyty z grupą Pod Budą oraz solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem. Z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, ANDRZEJ SIKOROWSKI wykona swoje największe przeboje, w tym z repertuary grupy ,,Pod Budą". To będzie absolutnie zachwycający koncert!

Andrzej Sikorowski koncert Kraków -17 marca 2019, ICE Kraków Congress Centre

Wystąpią:

Zespół Pod Budą

Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu

Anna Treter- śpiew, instrumenty klawiszowe

Marek Tomczyk- gitary

Andrzej Żurek- gitara basowa

Zespół Andrzeja i Mai Sikorowskich:

Andrzej Sikorowski - gitara, śpiew, prowadzenie koncertu

Maja Sikorowska - śpiew

Gertruda Szymańska - perkusja

Jacek Królik - gitary

Tomasz Kupiec- kontrabas

POD BUDĄ

Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt ( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

ZESPÓŁ ANDRZEJA I MAI SIKOROWSKICH

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera grupy Pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą, czy śpiewanych poza nią oraz pochodzących z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków, Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Pod Budą koncerty! Andrzej Sikorowski bilety na koncerty już w sprzedaży.

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Lighthouse Family
Lighthouse Family powraca po 18 latach [WIDEO]

Pierwszą zapowiedzią nowego krążka jest utwór "My Salvation".

Deep Purple
Deep Purple zagrają koncert w TAURON Arena Kraków

Właśnie zespół Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata.