Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Niewinność" Sylwestra Ambroziaka

Kiedy2021-01-27
Do kiedy2021-03-21
Gdziehttps://zwiedzaj.csw.torun.pl/
"Niewinność" Sylwestra Ambroziaka

Wystawę "Niewinność" Sylwestra Ambroziaka można już zwiedzać online! Tym razem zeskanowaliśmy wyjątkową przestrzeń sali kolumnowej, a w niej rzeźby podwieszone pod sufitem. Na stronie zwiedzaj.csw.torun.pl można obejrzeć również filmy prezentowane na wystawie, a także komentarze artysty, kuratora wystawy - Wacława Kuczmy, oraz dyrektora CSW - Krzysztofa Stanisławskiego.

// WYSTAWA / SYLWESTER AMBROZIAK. NIEWINNOŚĆ
Filmy i rzeźby

Kiedy: 22.01–21.03.2021

Kurator: Wacław Kuczma
Koordynacja: Renata Sargalska, Mateusz Kozieradzki
Produkcja: Wojciech Ruminski

Sylwester Ambroziak jest jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy. Już od 30 lat bardzo aktywnie wystawia, regularnie zaskakując publiczność i krytykę nowymi pomysłami i zastosowanymi technologiami.

Na wystawie „Niewinność” prezentujemy trzy grupy rzeźb oraz filmy animowane. W wyjątkowej przestrzeni sali kolumnowej CSW, mającej wysokość 7,26 metra, zostały podwieszone rzeźby z cyklu „Opuszczone” (2010–11), wykorzystujące tradycyjny warsztat rzeźbiarski w połączeniu z ruchem oraz multimediami (audio i wideo). Dopełnieniem tej grupy podwieszonych prac są „Opuszczone (klęczące)” oraz „Piaskownica” (2018).

Po raz pierwszy jednak nie rzeźby i instalacje są najważniejsze na wystawie Ambroziaka, lecz jego filmy. Artysta zajmuje się tworzeniem eksperymentalnych animacji już od 10 lat. Animacje są ściśle związane z jego rzeźbami, bo faktycznie mamy do czynienia z ożywionymi projektami rzeźbiarskimi, które „grają” w filmach. Grupom rzeźb Ambroziaka towarzyszą projekcje na wielkoformatowych ekranach w sali kolumnowej CSW.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama