Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach

Kiedy2020-12-26 godzina 17:00
Gdziena FB oraz na kanale YouTube Polskiego Teatru Tańca
Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach

26 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na profil FB Polskiego Teatru Tańca na drugą część rozmównicy pt. „Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach”.  

Porozmawiamy o tym, jak powstawała nowa, samodzielna siedziba Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.  

Naszym gościem będzie prof. Jerzy Gurawski, któremu miejsce to zawdzięcza wizję architektoniczną. Wybitny architekt i scenograf, współpracownik Jerzego Grotowskiego w Teatrze Laboratorium, tworzył do jego spektakli nie tyle scenografię, ile architekturę przestrzeni, obejmującą scenę i widownię. Obecnie prof. Gurawski jest wykładowcą Politechniki Poznańskiej i prowadzi autorską pracownię w Poznaniu. Spod jego ręki wyszły projekty tak znanych poznańskich budowli, jak gmachy wydziałów Uniwersyteckich na Morasku czy Aula Nova Akademii Muzycznej.

Będzie z nami także Wojciech Gaczek, inżynier kontraktu budowy Polskiego Teatru Tańca, mgr inżynier budownictwa lądowego z ponad 50 - letnim doświadczeniem, koordynator prac przy budowie wielu ciekawych obiektów, m.in. Muzeum Pierwszych Piastów na terenie Grodu Grzybowo, Sądu Okręgowego w Poznaniu czy wieży kontroli lotów na lotnisku Ławica.

Podejmiemy tematy przestrzennej koncepcji siedziby Polskiego Teatru Tańca oraz mariażu „starego” z „nowym”, czyli architektury XIX - wiecznej kamienicy z dobudowaną nową częścią w stylu industrialnym.

Zapytamy o dominujące formy i materiały, najbardziej spektakularne elementy nowego obiektu, jego najbliższe otoczenie i wpisane w projekt architektoniczny „zielone” aspekty wyrażające dbałość o ekologię.  

Zastanowimy się też, co było największym wyzwaniem i zaskoczeniem podczas realizacji inwestycji przy ul. Taczaka, a co przyniosło największą satysfakcję.  

Przypominamy, że cykl rozmównic można obecnie oglądać nie tylko na FB, ale też na kanale YouTube Polskiego Teatru Tańca.

Zapraszamy też do odsłuchania materiału w serwisie Spotify.  

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik TANIEC.  Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama