Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Święto Toruńskiego Piernika 2017

Kiedy2017-08-11
Do kiedy2017-08-12
Gdzie
Święto Toruńskiego Piernika 2017

To unikatowy w skali kraju festiwal kulinariów i kultury, w którego programie nie zabraknie koncertów polskich i zagranicznych gwiazd estrady. Na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich wybrzmi szerokie spektrum gatunków muzycznych i dźwięków, od eksperymentalnego hip-hopu reprezentowanego przez formację Fisz Emade Tworzywo, po oryginalne, instrumentalne aranżacje w wykonaniu My Fellow Sponges. Wstęp na występy jest bezpłatny!

Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A., przy współpracy z Urzędem Miasta Torunia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przygotowała idący z duchem czasu i zgodny z trendami, wypełniony atrakcjami program Święta, odkrywający nowe oblicze Toruńskiego Piernika, który 11 i 12 sierpnia będzie głównym bohaterem kulinarnego festiwalu. Formuła Święta Toruńskiego Piernika oddaje charakter miasta, które w wyjątkowy sposób łączy historię z nowoczesnością. Toruń słynie z artystycznego klimatu, a strona muzyczna miasta przyciąga do niego fanów różnych gatunków muzycznych, dlatego podczas imprezy nie mogło zabraknąć atrakcyjnego programu muzycznego. Podczas Święta Toruńskiego Piernika, na Błoniach Nadwiślańskich, odbywać się będą zatem liczne koncerty muzyczne. Na Dużej Scenie zaprezentują się artyści znani szerszej publiczności, natomiast na Małej scenie zobaczyć będzie można występy młodych zespołów.

I tak, już 11 sierpnia o godz. 19:00 na Dużej Scenie wystąpi zespół My Fellow Sponges. Pochodząca
z zachodniego brzegu Irlandii formacja słynie z oryginalnych, bogatych aranżacji, w których słychać wpływy muzycznego minimalizmu, folku, czy synth-popu, a również liczne instrumenty, od ukulele, po flet. Inspirację dla zespołu z Galway stanowią między innymi Kate Bush, czy Brian Eno, a ich energetyczne występy na żywo i twórcze, kreatywne teledyski zdobyły uznanie fanów i krytyków muzycznych również w Polsce.

Tego samego wieczora na Dużej Scenie podziwiać będzie można również Łonę i Webbera, polski hip-hopowy duet, w którego skład wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent muzyczny Andrzej “Webber” Mikosz. Krytycy muzyczni już od 15 lat doceniają niebanalny, inteligentny styl rapu Łony
i przemyślane produkcje Webbera, w których można odnaleźć zarówno nawiązania do klasycznej nowojorskiej stylistyki hip-hopu, jak i do współczesnej elektroniki.

Drugi dzień Święta Toruńskiego Piernika również obfitować będzie w muzyczne wrażenia. Od godz. 19 na Dużej Scenie pojawi się Kortez, polski wokalista, kompozytor, gitarzysta, pianista i puzonista. Jego debiutancki album „Bumerang” pokrył się podwójną platyną i dotarł do 2. miejsca polskiej listy przebojów, a sam artysta zdobył Fryderyka 2016 za fonograficzny debiut roku. Muzyka Korteza to połączenie popu, bluesa i folku ubrane w minimalistyczną formę i wzbogacone charakterystycznym, niskim, matowym wokalem artysty.

Święto Toruńskiego Piernika 2017 uwieńczy występ formacji Fisz Emade Tworzywo, powstałej
z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra "Emade" Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza "Fisza" Waglewskiego. Zespół wykonuje szeroko pojętą, ambitną muzykę hip-hopową, wzbogaconą o wpływy gatunków takich jak funk, jazz, czy downtempo.

Prócz wieczornych występów na Dużej Scenie, publiczność będzie także miała okazję wysłuchać bardziej kameralnych koncertów, które odbywać się będą na Małej Scenie, również zlokalizowanej na Błoniach Nadwiślańskich. O godzinie 13:00 na Małej Scenie wystąpi toruński zespół Nietrzask. Ta indie-folkowa kapela, jak sami siebie opisują, tworzy przede wszystkim „rzewne kawałki o miłości, nienawiści i znanym dyskoncie spożywczym”, ale w swoich tekstach dotyka także tematów lokalnych – wystarczy przywołać utwory „Toruń”, czy „Bydgoszcz”.

Kolejną formacją, która wystąpi na Małej Scenie 12 sierpnia, będzie Nablus. To polsko-palestyńskie trio wykonujące tradycyjne arabskie piosenki w kameralnej odsłonie. Zespół zabierze publiczność w  muzyczną podróż po różnych częściach świata arabskiego – od Iraku przez Palestynę, Syrię i Liban, aż po Tunezję. Idea, jaka przyświeca członkom zespołu: Agacie Zagule, Nidalowi Kalbonehowi i Sebastianowi Skrzypkowi, to łączenie kultur i wrażliwości na pierwszy rzut oka różnych, a tak naprawdę wywodzących się z tego samego źródła.Copyright © 2003-2018 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama