zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Lista najlepszych kierunków rozwoju zawodowego w Toruniu

środa, 23-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Młody człowiek zmuszony jest do dokonania wyboru swojej ścieżki zawodowej w zasadzie już w momencie ukończenia szkoły podstawowej – to wówczas podejmowane są pierwsze wybory, m.in. o typie szkoły, w której kontynuowana będzie nauka, a także o jej profilu. Najpóźniej po szkole ponadpodstawowej, trzeba już dość mocno określić swoje preferencje w zakresie możliwego wykonywanego zawodu – a to wcale nie jest łatwe, kierujemy się bowiem nie doświadczeniem, ale raczej emocjami czy przeczuciami. Podpowiadamy, jaki kierunek rozwoju zawodowego będzie przyszłościowy, jeśli swoje życie jako pracownik zamierzasz związać z Toruniem.

praca w ToruniuJakie zawody są w Toruniu deficytowe?

Toruń to miasto wielu możliwości, przeżywające dynamiczny rozkwit. Ośrodek życia naukowego województwa, z licznymi instytucjami kulturalnymi, ale także z bardzo rozbudowanym rynkiem pracy, dzięki posiadanym atutom inwestycyjnym, przyciągającym firmy i zachęcającym je do zakładania właśnie tutaj swoich siedzib czy filii.

W kilkudziesięciu tysiącach firm znajduje zatrudnienie mnóstwo osób o bardzo różnym wykształceniu i umiejętnościach. Aktualnie Barometr Zawodów podaje, iż problemów ze znalezieniem zatrudnienia w Toruniu nie będą mieli pracownicy branży spożywczej, chemicznej i tekstylnej. Na wysokim poziomie stoją wszystkie sektory gospodarki: rolnictwo, przemysł oraz usługi. Kto zdecyduje się na poszukiwanie pracy w Toruniu, nie będzie zawiedziony.

Do deficytowych zawodów, w których pracodawcy przyjmą cię z otwartymi rękami, należą przede wszystkim te związane z branżą medyczną (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, ale także psycholodzy i weterynarze), ze szkolnictwem (nauczyciele, zwłaszcza praktycznej nauki zawodu oraz kadra zarządzająca i administracyjna) oraz z branżą budowlaną (murarze, zbrojarze, cieśle, betoniarze, brukarze, pracownicy niewykwalifikowani ogólnobudowlani, ale i kierownicy budów). Siłą regionu jest przemysł: elektromaszynowy, motoryzacyjny, metalowy, chemiczny – osoby związane z zawodami z tego obszaru, będą mogły przebierać w ofertach o pracę. Dodatkowo poszukiwani są kierowcy, pracownicy branży beauty, magazynierzy, kadrowe i księgowe oraz opiekunki dla dzieci i seniorów.

Wybierając karierę w którymkolwiek z tych zawodów, zyskujesz pewność zatrudnienia w Toruniu.

Czy student znajdzie pracę w Toruniu?

Praca w Toruniu czeka nie tylko na osoby z doświadczeniem – swoje miejsce znajdą tutaj również studenci, którzy chcą zdobyć pierwsze szlify w zawodzie, czy po prostu dorobić do budżetu. Wśród licznych propozycji znaleźć można pracę dla nowicjuszy, do przyuczenia – są to najczęściej oferty na stanowiska w produkcji oraz w administracji i usługach, zwłaszcza w handlu.

W wyszukiwaniu zatrudnienia w Toruniu przydatny okaże się portal GoWork.pl. Za jego pośrednictwem możesz nie tylko wyszukiwać oferty w oparciu o różne zmienne, ale także sprawdzać opinię o pracodawcach, aby zyskać pewność, że w danym miejscu pracuje się przyjemnie.

Nie tylko pełny etat – możliwości zatrudnienia w Toruniu

Studenci, młode mamy, emeryci czy osoby chcące dorobić do swojego głównego zatrudnienia, również znajdą w Toruniu coś dla siebie. Warto rozejrzeć się za ofertami pracy w niepełnym wymiarze godzin, także w formie umowy zlecenia czy o dzieło.

Dodatkowo na toruńskim rynku pracy wiele firm oferuje możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej – jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mają możliwości poświęcać czasu na codzienne dojazdy do pracy.

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama