Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

W tym roku Toruń będzie pomagał śpiewająco

2015-01-08 12:57:01 | Toruń

Toruń przez dwa dni będzie grał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A pomagać będą wszyscy – duzi i mali. Zobacz jak i ty możesz e tym roku dołączyć do 23. już wielkiego Finału.

W sobotę 10 stycznia w Uniwersyteckim Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przeprowadzony zostanie turniej piłkarski. Oprócz drużyn z Wydziału Politologii UMK i III LO w rozgrywkach wezmą udział również przedstawiciele innych liceów (IV i VII), toruńscy radni, przedstawiciele palestry, drużyna wychowanków domów dziecka oraz zespół wykładowców UMK. Arbitrować im będą toruńscy sędziowie piłkarskiej ekstraklasy – Bartosz Frankowski i Jakub Winkler. Również tego dnia w UCS UMK będzie można oddać krew. To akcja realizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Punkt będzie czynny w godz. 9:30 - 14:30.

Zwieńczeniem dnia będzie gala łyżwiarstwa figurowego wieńcząca kończąca zawody Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2015. Na toruńskim TOR-TORze od godziny 18:00 szykuje się wspaniałe widowisko z udziałem najlepszych łyżwiarzy. Oprawą do występów na żywo będzie piękna muzyka i kolorowe światła. Dla komfortu widzów hala będzie ogrzewana.

Niedzielne granie w Toruniu

Studenci UMK będą pomagać także w niedzielę. Na głównej scenie Od Nowy. wystąpi sześcioro wykonawców. Wśród nich znajdą się Skorek (reprezentant muzyki hip-hop), znana toruńska kapela Tortilla oraz Der Birken (zespół prof. Marka Jezińskiego i dr. Łukasza Wojtkowskiego). Zaśpiewają również Dominika Wiśniewska i Kasia Witkowska (studentki kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz zespół Muras Project.

Ponadto nie zabraknie innych ciekawych występów muzycznych i artystycznych. Na scenie głownej zaprezentuja się iluzjoniści, zobaczymy małą rewię mody, będziemy też uczestnikami pokazu umiejętności Straży Pożarnej i PCK . Od godziny 15:00 posłuchamy różnych ciekawych zespołów m. in.: zespół Trzy Maszty, Funkologia, Przed Wschodem Słońca i Dra Misio. Największą atrakcją wieczoru będzie jednak występ zespołu Manchester

Tradycyjnie odbędzie się również Wielka Ściskawa, czyli zebranie jak największej ilości ludzi w sercu namalowanym na płycie toruńskiej starówki.

Nie mniej emocjonujące będą też licytacje. Już dziś można zacząć na Allegro, bo naprawdę jest o co „walczyć”. Możemy wylicytować koszulkę z autografami piłkarzy meczu charytatywnego TVN vs. TVP, własna nazwę wahadła Foucaulta, zaproszenie na walentynkową sesję fotograficzną, a nawet Przedmiotem Lekarzy z autografami aktorów i pozdrowieniami od nich! Podpis złożyli m.in. Magda Różdżka, Borys Szyc, Agnieszka Więdłocha, Piotr Polk i Danuta Stenka! To nie lada gratka dla wszystkich fanów serialu kręconego w naszym pięknym Toruniu! 

KP

Słowa kluczowe: wośp toruń, umk, Manchester
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Srebrne i złote Frugo na aukcji WOŚP
Srebrne i złote Frugo na aukcji WOŚP

Marka Frugo przygotowała na WOŚP dwie niepowtarzalne, bo pierwsze butelki FRUGO wyprodukowane po reaktywacji marki.

Złoty Dżem
Złoty Dżem

14 grudnia w warszawskim klubie Stodoła, dwie Złote Płyty otrzymał zespół Dżem.

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!