Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

U progu Walentynek Teatr Horzycy podarował widzom spektakl o miłości.  Zagonionemu w konsumpcyjnej rzeczywistości widzowi przypominający o tym, co w życiu jest najważniejsze. Dziewiętnaście zaprezentowanych tu piosenek z repertuaru Marka Grechuty, pokazuje różne barwy i odcienie tego uczucia. Raz na poważnie, raz z przymrużeniem oka…
 
Czarne tło i brak dekoracji oraz proste, bezpretensjonalne kostiumy sprawiają, że uwaga widza skoncentrowana jest całkowicie na aktorach. Poetycki klimat piosenek podkreśla po mistrzowsku wykorzystane światło. Każdej niemal scenie towarzyszy inny blask, dzięki któremu każda mogłaby być obrazem. Ożywiającymi elementami są tu także błąkające się po scenie kłębki kolorowej włóczki. Ale to nie tylko dekoracja. One grają. Od czasu do czasu, niespodziewanie, postaci się w nie wplątują. Jak w miłość; jak w romans ni stąd ni zowąd przydający życiu barwy…
 
Mocną stroną przedstawienia jest jego brzmienie. Bardzo interesująco utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty zaaranżował Tomasz Łuc. Rytm wyznaczają instrumenty perkusyjne i smyczkowe. Ciekawie brzmi zwłaszcza kontrabas. Na wysokości zadania stają też wykonawcy. Toruński zespół słynie zresztą z pięknie śpiewających aktorów. Podziwialiśmy ich już od tej strony np. w „Herbacianych nonsensach”,  czy „S.O.S. ginącej miłości”.W piosenkach Grechuty wokalnie najznakomiciej prezentuje się Agnieszka Wawrzkiewicz. Śpiewa zniewalająco pięknym, głębokim, czystym głosem. Świetnie wypada zwłaszcza w duecie z Pawłem Kowalskim.
 
Aktorzy przydają piosenkom Grechuty teatralnej ekspresji. Co szczególnie widać np. w interpretacji  Anny Magalskiej- Milczarczyk „Niepewności” do słów Mickiewicza. Rewelacyjnie aktorsko i wokalnie prezentuje się Radosław Garncarek w „Nie dokazuj” do słów Grechuty, „Pomarańczach i mandarynkach” Tuwima czy „Tangu Anawa” Marka Grechuty i Marka Czuryło. Absolutną rewelacją jest jednak piosenka „Dzikie wino” w interpretacji Grzegorza Wiśniewskiego. Aktor niezwykle oryginalnie imituje ruchy poruszanej przez wiatr winorośli, jak miłość delikatnie oplatającej ciało bohatera.
 
Obok reżysera, Jacka Bończyka, duże zasługi w skomponowaniu z piosenek ciekawego spektaklu ma też z całą pewnością Inga Pilichowska, autorka ruchu scenicznego. Biorąc pod uwagę owację na stojąco podczas ukłonów, można mniemać, że odpowiedzi na tytułowe pytanie „Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie” toruńska publiczność szukać będzie nie tylko w tym sezonie.  

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? (Teatr im. W. Horzycy, Toruń).
Polecamy
Ostatnio czytane
Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu
Spektakl "Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu" do zobaczenia online

Przedstawienie Studia Matejka dotyka źródeł osobistego gniewu, zrodzonego w wyniku lęku przed opresją.

Marat/Sade, Wrocławski Teatr WspÃłłczesny
Marat/Sade - recenzja spektaklu

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na nowe przedstawienie w reżyserii Marcina Libera. Czy warto się wybrać?

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.