Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

111

111

(Teatr im. W. Horzycy, Toruń)

111
 

Opis spektaklu

Polski dramat współczesny. Studium tzw. przeciętnej rodziny. Matka i  ojciec  opowiadają o synu. Starają się wraz z córką zbudować portret dojrzewającego chłopaka. Z krótkich wypowiedzi wyłania się wyraźny, bolesny obraz każdego z nich: brutalnego ojca, zgorzkniałej i nieczułej matki, a przede wszystkim nastolatka –  samotnego, wrażliwego, zagubionego, nieufnego, nie potrafiącego nawiązać kontaktu z nikim, nawet z najbliższymi. Syn potrafi rozmawiać tylko z Bogiem. Każda wypowiedź bohaterów odsłania nowe wydarzenia z życia rodziny i ich wpływ na przemianę nastolatka z niesfornego chłopca w nie panującego nad swoimi emocjami pełnego nienawiści wyrostka. Co powoduje, że w człowieku narasta agresja, że wypowiedzi tej samej osoby mogą zmienić się z „Kochany Panie Boże! Bardzo Cię kocham. (…) Proszę Cię o miłość” na „Nie chcę żyć między ludźmi”, „Wszędzie widzę zło”, Tracę wiarę w ludzkość”.

Niektóre sytuacje opisane w sztuce często zdarzają się tuż za ścianą w tzw. przeciętnej rodzinie, ale nie kończą się tragedią jak w przypadku opisanym przez Tomasza Mana.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama