Sztuka
Wystawa retrospektywna Davida Lyncha

Wystawa retrospektywna Davida Lyncha

  • 2017-11-12, do 2018-02-25
  • CSW w Toruniu, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13, Toruń

Opis

Informujemy, że w terminie od 12.11.2017 do 25.02.2018 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu będzie miała miejsce niezwykła wystawa retrospektywna dorobku artystycznego Davida Lyncha. Realizacji ekspozycji podjęli się organizatorzy Camerimage – Fundacja Tumult oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, przy wsparciu Fundacji Sztuki Świata, której współzałożycielem nota bene jest David Lynch.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 17 maja 2017 roku o godzinie 11.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, wystawę zapowiedzieli: Wacław Kuczma – dyrektor CSW w Toruniu oraz Marek Żydowicz – kurator programowy CSW i dyrektor Festiwalu Filmowego Camerimage.

Centrum Sztuki Współczesnej i Camerimage zapraszają na pierwszą w Europie tak przekrojową wystawę twórczości Lyncha. Obrazy olejne, akwarele, rysunki, litografie, fotografie, projekty designu i jego realizacje, jak również utwory muzyczne, reklamy, filmy krótkometrażowe, wideoklipy oraz scenariusze wejdą w skład retrospektywnego pokazu dzieł pochodzących zarówno z kolekcji artysty, jak i galerii amerykańskich, niemieckich i francuskich.
Otwarcie unikatowej wystawy odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w niedzielę 12 listopada 2017 przy udziale Artysty.

Wystawa będzie towarzyszyć 25. jubileuszowej edycji festiwalu Camerimage, która odbędzie się w dniach 11–18 listopada 2017 w Bydgoszczy.

Mapa

Ostatnio czytane
Slot Art Festiwal 2007
Slot Art Festiwal 2007

Slot Art Festiwal to przestrzeń, gdzie spotykają się ludzie otwarci i chcący dzielić się sobą, swoją sztuką i umiejętnościami. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Nikifor Krynicki - 40. rocznica śmierci
Nikifor Krynicki - 40. rocznica śmierci

10 października 2008 roku mija 40. rocznica śmierci wielkiego malarza sztuki naiwnej, Nikifora Krynickiego. Z tej okazji w Foluszu zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca śmierć artysty.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy