Sztuka
Andrzej Syska: Iluminacja 3

Andrzej Syska: Iluminacja 3

  • 2017-08-22, do 2017-09-17
  • wstęp wolny
  • Labsen, Toruń

Opis

Instalacja będzie dostępna dla zwiedzających do północy, przez cały czas trwania wystawy (pozostałe wystawy w tym czasie otwarte według standardowych godzin).

Na interaktywną instalację składa się kilkadziesiąt „postaci”, zawieszonych w przestrzeni galerii i animowanych światłem lamp jarzeniowych. „Iluminacja 3” to najnowsza wersja pracy zrealizowanej w 1995 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w której swobodnie wkomponowana w przestrzeń galerii instalacja jest ożywiana i sterowana obecnością i aktywnością widzów. Przywołane w tytule pojęcie „iluminacji” opisuje nie tylko przygotowaną przez artystę interaktywną instalację, ale wskazuje na specyficzny stan umysłu doznającego nagłego „oświecenia”.

W multimedialnych instalacjach Syski światło jest podstawowym środkiem artystycznym budującym strukturę prac, które często funkcjonują w sposób przypadkowy. Umożliwiają interaktywną grę z widzem. Stosowane przez artystę czujniki ruchu i temperatury sprawiają, że prace „ożywają” dopiero w zetknięciu z odbiorcą. Ważnym elementem tych realizacji staje się wobec tego przypadek i oparty na nim proces przemiany.

Ostatnio dodane
The KutiMangoes - 7. Katowice JazzArt Festival
Zbliża się 7. Katowice JazzArt Festival

W głównym programie zaplanowano 13 koncertów, ale to oczywiście nie wszystko.

Kupony i kody rabatowe