Sztuka
Andrzej Syska: Iluminacja 3

Andrzej Syska: Iluminacja 3

  • 2017-08-22, do 2017-09-17
  • wstęp wolny
  • Labsen, Toruń

Opis

Instalacja będzie dostępna dla zwiedzających do północy, przez cały czas trwania wystawy (pozostałe wystawy w tym czasie otwarte według standardowych godzin).

Na interaktywną instalację składa się kilkadziesiąt „postaci”, zawieszonych w przestrzeni galerii i animowanych światłem lamp jarzeniowych. „Iluminacja 3” to najnowsza wersja pracy zrealizowanej w 1995 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w której swobodnie wkomponowana w przestrzeń galerii instalacja jest ożywiana i sterowana obecnością i aktywnością widzów. Przywołane w tytule pojęcie „iluminacji” opisuje nie tylko przygotowaną przez artystę interaktywną instalację, ale wskazuje na specyficzny stan umysłu doznającego nagłego „oświecenia”.

W multimedialnych instalacjach Syski światło jest podstawowym środkiem artystycznym budującym strukturę prac, które często funkcjonują w sposób przypadkowy. Umożliwiają interaktywną grę z widzem. Stosowane przez artystę czujniki ruchu i temperatury sprawiają, że prace „ożywają” dopiero w zetknięciu z odbiorcą. Ważnym elementem tych realizacji staje się wobec tego przypadek i oparty na nim proces przemiany.

Ostatnio czytane
Trwa Avant Art Festival "Rosja"
Trwa Avant Art Festival "Rosja"

The Nest, Moscow Wroclaw Laptop Cyber Orchestra, WUT, Gestykulacja w Muzeum Współczesnym, warsztaty komiksowe w Krzywym Kominie i filmy w Kinie Nowe Horyzonty. Trwa Avant Art Festival "Rosja".

Ogólnopolski konkurs fotograficzny
Ogólnopolski konkurs fotograficzny

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ”Wszystkie Dzieci Świata" Pacanów 2011.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy