Literatura
Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale... nie da się tego przeczytać

Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale... nie da się tego przeczytać

  • 2017-02-21, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu ul. Rabiańska 20, Toruń

Opis

We wtorek, 21.02.2017, w Galerii Sztuki Wozownia odbędzie się niezwykłe spotkanie poświęcone książce artystycznej. Zainauguruje ono kolejną edycję cyklu "Projekt dla..." – wykładów poświęconych różnym obliczom dizajnu. W tym roku cały cykl będzie poświęcony zagadnieniom związanym z projektowaniem graficznym, typografią, drukarstwem, ale też estetyką współczesnej produkcji wydawniczej.

Pierwsze ze spotkań – pod intrygującym tytułem "Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale... nie da się tego przeczytać" – poprowadzi Michał Chojecki, charyzmatyczny założyciel warszawskiej pracowni Oficyna Peryferie, wykładowca ASP w Warszawie, artysta wizualny i autor książek artystycznych.

O spotkaniu:

"Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale... nie da się tego przeczytać"
wykład Michała Chojeckiego
21.02.2017 (wtorek), godz. 18.00
wstęp wolny

Co to jest artbook? Czym różni się od zina? Dlaczego artyści uwielbiają książki? Dlaczego piękna książka jest ideałem dzieła sztuki? Jak artyści tworzą swoje książki? Jakie szanse daje self-publishing? Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego „rozbierzemy” książkę na drobne części i pokażemy jako fascynujący mechanizm, w którym dizajn spotyka się ze sztuką, ekspresja z rzemiosłem oraz kreatywność z tradycją. 

Wykład poprowadzi Michał Chojecki, założyciel pracowni i wydawnictwa Oficyna Peryferie. W czasie spotkania opowie o tym, czym zajmuje się Oficyna oraz jak wygląda codzienność małego atelier drukarskiego. Zaprezentuje projekty, którymi żyje Oficyna i zestawi je z najciekawszymi działaniami podobnych pracowni z zagranicy.

Na wypadek, gdyby w czasie wykładu ktoś z uczestników usłyszał ciekawą informację i nie miał jej gdzie zapisać, spotkanie zaczniemy od... wspólnego uszycia przez gości prostych notatników!

O prelegencie:

dr Michał Chojecki – wykładowca warszawskiej ASP, artysta wizualny. Autor książek i projektów artystycznych. Pasjonat peryferyjnych form druku i kolekcjoner etykiet zapałczanych.

Oficyna Peryferie to pracownia sitodruku, Riso i książki artystycznej. Działania Oficyny koncentrują się na autorskich projektach wydawniczych i działalności edukacyjnej z zakresu introligatorstwa i drukarstwa. Pracownia słynie z najpopularniejszych w Polsce warsztatów introligatorskich i jedynych tego typu zajęć drukarskich na RISO oraz z sitodruku.

Mapa

Ostatnio czytane
ABC gangsterskiego życia
ABC gangsterskiego życia

A.B.Międzyrzecki wprowadza nas w mroczny choć fascynujący świat dziwek, alfonsów, hochsztaplerów i płatnych zabójców ale robi to w wielkim stylu i z wyczuciem.

Rozdano nagrody im. Wisławy Szymborskiej [FOTO]
Rozdano nagrody im. Wisławy Szymborskiej [FOTO]

Poznaliśmy laureatów tegorocznej nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Zobacz zdjęcia z gali.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Konkurs Ziaja